xХx: Враќањето на Ксандер Кејџ

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

xХx: Враќањето на Ксандер Кејџ

Ксандер Кејџ е сметан за мртов по еден инцидент, иако тој тајно се враќа во акција со нова, тешка задача заедно со неговиот управувач Август Гибонс.

Оригинален наслов: xXx: The Return of Xander Cage
Почеток на филмот: 19.01.2017
Траење на филмот: 108 Минути
Земја / година: USA/2016
Жанр: Акција
Глумци: Vin Diesel, Samuel L. Jackson, Ruby Rose, Nina Dobrev, Rory McCann
Режија: D.J. Caruso
Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 3D
  • Дигитал 2D

Содржина

Екстремен спортист кој станал владин оперативец Ксандер Кејџ (Вин Дизел) излегува од самонаметнатиот егзил поради кој се сметало дека е одамна мртов и влегува во судир сo смртоносниот алфа воин Ксијанг (Дони Јен) и неговиот тим во трка за преземање на злобното и навидум незапирливо оружје познато како „Пандорината кутија“. При регрутирање на целосно нова група на авантуристички настроени соучесници, Ксандер ќе се заплетка во смртоносна сплетка што укажува на заговор на највисоко ниво на светските влади.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.