Икс-мен: Апокалипса

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Икс-мен: Апокалипса

Апокалипса, првиот и најмоќен мутант во Марвелвиот Х-универзум станал бесмртен и непобедлив.

Оригинален наслов: X-Men: Apocalypse
Почеток на филмот: 19.05.2016
Траење на филмот: 142 Минути
Земја / година: USA/2016
Жанр: Акција, Научна фантастика
Глумци: James McAvoy, Michael Fassbender, Sophie Turner, Jennifer Lawrence, Rose Byrne, Oscar Isaac, Evan Peters
Режија: Bryan Singer
Дистрибутер: MCF MKD Skopje
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

Апокалипса, првиот и најмоќен мутант во Марвелвиот Х-универзум станал бесмртен и непобедлив. Откако одмора илјада години, се буди разочаран од светот што го наоѓа. Тој регрутира тим од моќни мутанти, вклучувајќи го и обесхрабрениот Магнето (Мајкл Фасбендер), за да го исчистат човештвото и да создадат нов светски поредок со кој ќе владеат. Судбината на Земјата виси на конец, а Рејвен (Џенифер Лоренс) со помош на професорот Икс (Џејмс МекАвој) води група млади Икс-мени за да го запрат својот најголем непријател и да го спасат човештвото од целосно уништување.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.