Враќање

Рејтинг

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Враќање

Млад албански емигрант и неговата девојка французинка решаваат да го посетат неговото родно село во Македонија.

Оригинален наслов: Kthimi
Почеток на филмот: 18.04.2018
Траење на филмот: 84 Минути
Земја / година: RKS, MKD/2018
Жанр: Драма, Семеен
Глумци: Selman Lokaj, Hazir Sh. Haziri, Delphine Depardieu, Liridona Shehu, Safete Rogova, Sefedin Nuredini
Режија: Kastriot Abdyli
Дистрибутер: Dardania Film
Возрасна Категорија: (0)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Млад албански емигрант и неговата девојка французинка решаваат да го посетат неговото родно село во Македонија. Пријатното изненадување се претвора во огромно разочарување кога неговиот татко, стар традиционален албанец, ќе ја дознае вистинската причина за враќањето на синот.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.


Коментари на корисници

, 18.04.2018

Dobar trajler

Ne sum.go videl

, 20.04.2018

Da ne se propushti

Odamna nemav gledano domashen dolgometrazhen film shto me voodushevi, so solzi od humor, so lutina, i so netrpenie za slednite sceni. Mnogu profesionalno napraven. Bravo!