ГДЏ - Големиот дружељубив џин

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

ГДЏ - Големиот дружељубив џин

Девојче по име Софи се соочува со ГДЏ - Големиот дружељубив џин кој и покрај неговиот застрашувачки изглед, тој е добар во душа кој се смета за отфрлен од други џинови бидејќи за разлика од неговите врсници одбива да јаде девојки и момчиња.

Оригинален наслов: The BFG
Почеток на филмот: 30.06.2016
Траење на филмот: 116 Минути
Земја / година: USA/2015
Жанр: Фантазија
Глумци: Mark Rylance, Ruby Barnhill, Bill Hader
Режија: Steven Spielberg
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

ГДЏ - Големиот дружељубив џин е возбудлива приказна за дваесетгодишна девојка Софи од Лондон и мистериозен џин, кој ја запознава со чуден и опасен свет на гигантите. Филмот е заснован на книгата „ГДЏ“ објавена во 1982 година и од тогаш ги воодушевува читателите од сите возрасти. Книгата, за која илустрациите ги направил Квентин Блејк, претходно е адаптирана како анимиран филм за британска телевизија во 1989 година. Новата адаптација ги обединила повторно спилберг и сценаристката Мелиса Метисон. Во улога на девојката Софи ќе ја гледаме Руби Барнхил, а улогата на добриот џин е Марк Рајланс.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.