Снешко

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Снешко

Кога главниот детектив на елитниот криминалистички оддел (Фасбендер) ќе почне да го истражува исчезнувањето на жртвите на првиот снежен ден, ќе биде шокиран од помислата дека недостижниот сериски убиец е повторно активен.

Оригинален наслов: The Snowman
Почеток на филмот: 12.10.2017
Траење на филмот: 124 Минути
Земја / година: GBR/2017
Жанр: Криминалистички, Трилер
Глумци: Michael Fassbender, Rebecca Ferguson, Charlotte Gainsbourg, J.K. Simmons
Режија: Tomas Alfredson
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Мајкл Фасбендер („Икс Мен“), Ребека Фергусон („Невозможна Мисија - Одметници“), Шарлот Гејнсбург („Ден на независност: Нова закана“), Вал Килмер (“Врелина”) и оскаровецот Џеј Кеј Симонс („Ритам на лудилото “) глумат во филмот „Снешко“, застрашувачки трилер на режисерот Томас Алфредсон („Нека влезе вистинскиот “), базиран на светскиот бестселер на Ју Несбе. Кога главниот детектив на елитен криминалистички оддел (Фасбендер) ќе почне да го истражува исчезнувањето на жртвите на првиот снежен ден, ќе биде шокиран од помислата дека недостижниот сериски убиец е повторно активен. Полицаец ќе мора да поврзе со децении стари нерешени случаи со новите брутални, ако сака да го надмудри ова незамисливо зло пред повторно да падне снегот.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.