Повратник

Рејтинг

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Повратник

Инспириран од вистинити настани, „Повратник“ ни прикажува едно епско преживување на поединец и силата на човековиот дух.

Оригинален наслов: The Revenant
Почеток на филмот: 21.01.2016
Траење на филмот: 158 Минути
Земја / година: USA/2015
Жанр: Драма, Авантура
Глумци: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson
Режија: Alejandro González Iñárritu
Дистрибутер: MCF MKD Skopje
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Длабоко во една неиспитана Американска дивина, легендарниот ловџија Хју Глас (Леонардо Ди Каприо), е тешко повреден од напад на мечка. Членовите на неговата ловечка екипа го оставиле да умре. Додека тој се бори за живот, Глас планира да се му се одмазди на Џон Фицџералд (Том Харди). Предводен од силната волја како единствениот вооружен и љубовта спрема својата фамилија, Глас мора да се избори против суровата зима и желбата за освета. Режисер на филмот „Повратник“ е добитникот на оскар Алехандро Гонзалес Ињариту.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.


Коментари на корисници

Katerinaapostolova, 02.03.2016

Ustav

Najdobra gluma na leo do sega

Viktor Atanasov, 25.01.2016

Podosaden film nemam gledano so Leonardo DiKaprio.