Лего Нинџаго филм

Рејтинг

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Лего Нинџаго филм

На шест млади нинџи, Лојд, Џеј, Каи, Кол, Зен и Нја, им е доделена задача да го одбранат нивниот дом, Нинџаго.

Оригинален наслов: The LEGO Ninjago Movie
Почеток на филмот: 21.09.2017
Траење на филмот: 102 Минути
Земја / година: USA/2017
Жанр: Анимиран / цртан, Авантура, Акција
Глумци: Jackie Chan, Dave Franco, Justin Theroux, Olivia Munn
Режија: Charlie Bean
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

На шест млади нинџи, Лојд, Џеј, Каи, Кол, Зен и Нја, им е доделена задача да го одбранат нивниот дом, Нинџаго. Навечер, тие се храбри воини, користејќи ги своите моќи и нивните возила се борат против негативците и чудовиштата. Преку ден, тие се обични тинејџери коишто се борат со нивниот најголем непријател: средното училиште.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.


Коментари на корисници

Nikila6, 11.11.2017

Grdotija

bolje e minioni

Pijan_U_Cento, 09.10.2017

Nezadovolen

Epa sea koga slusnav deke Ana de armas ke bese u istrebuvac 2169, mislev deke ke imase bobs i vagene, ama nemase. si gi sakam parite nazad

xdmemer, 09.10.2017

marved

spored mene zack snyder ne trebase da go direktira batman year one ryan gosling mnogu bese los vo nego @4