Дедо Мраз на замена

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Дедо Мраз на замена

Приказна за столарот кој се бори трите негови деца да веруваат во Дедо Мраз, а кога тој ќе ги замени местата со него, ќе ја направи божиќната вечер за паметење.

Оригинален наслов: Snekker Andersen og Julenissen
Почеток на филмот: 11.01.2018
Траење на филмот: 70 Минути
Земја / година: NOR/2017
Жанр: Семеен, Авантура
Глумци: Trond Espen Seim, Anders Baasmo Christiansen, Johanna Morck, Ingeborg Raustol
Режија: Terje Rangnes
Дистрибутер: MCF MKD Skopje
Возрасна Категорија: (0)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Приказна за столарот кој се бори трите негови деца да веруваат во Дедо Мраз, а кога тој ќе ги замени местата со него, ќе ја направи божиќната вечер за паметење.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.