Рамбо: До последната капка крв

Рамбо: До последната капка крв

Виетнамскиот ветеран Џон Рамбо (Силвестер Сталоне) преживеал многу потресни работи во својот живот. Сега, живее мирно, едноставно и во изолација.

Оригинален наслов: Rambo V: Last Blood
Почеток на филмот: 26.09.2019
Земја / година: USA/2019
Жанр: Акција, Авантура
Глумци: Sylvester Stallone, Paz Vega, Sergio Peris-Mencheta, Adriana Barraza, Óscar Jaenada
Режија: Adrian Grunberg
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Виетнамскиот ветеран Џон Рамбо(Силвестер Сталоне) преживеал многу потресни работи во својот живот. Сега, живее мирно, едноставно и во изолација. Во најновиот серијал на Рамбо, тој се бори против припадници на мексичкиот картел кои се осмелиле да ја киднапираат ќерка му.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.