Париз може да почека

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Париз може да почека

Ана, наизглед среќно мажена жена, тргнува на пат до Париз со деловниот партнер на нејзиниот маж. Она што требаше да биде пат од седум саати, се претвора во вистинска дводневна авантура која ќе и го промени животот. Добрата храна, виното, француски хумор, знаменитостите и романтиката и дадоа нова страст за животот.

Оригинален наслов: Paris Can Wait
Почеток на филмот: 25.05.2017
Траење на филмот: 101 Минути
Земја / година: USA/2016
Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен
Глумци: Diane Lane, Alec Baldwin, Arnaud Viard
Режија: Eleanor Coppola
Дистрибутер: MCF MKD Skopje
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Ана, наизглед среќно мажена жена, тргнува на пат до Париз со деловниот партнер на нејзиниот маж. Она што требаше да биде пат од седум саати, се претвора во вистинска дводневна авантура која ќе и го промени животот. Добрата храна, виното, француски хумор, знаменитостите и романтиката и дадоа нова страст за животот. Алек Болдвин, Дајана Лејн и францускиот глумец Арно Вијар во романтичната комедија Париз може да почека.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.