Пацифик Рим: Побуна

Рејтинг

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Пацифик Рим: Побуна

Глобалниот конфликт помеѓу чудовиштата за масовно уништување од друг свет и супер-машини управувани од луѓе, направени да ги совладаат, е само вовед во сеопфатниот напад врз човештвото во ПАЦИФИК РИМ: ПОБУНА.

Оригинален наслов: Pacific Rim: Uprising
Почеток на филмот: 22.03.2018
Траење на филмот: 110 Минути
Земја / година: USA/2018
Жанр: Акција, Авантура
Глумци: John Boyega, Scott Eastwood, Jing Tian, Cailee Spaeny
Режија: Steven S. DeKnight
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

Џон Бојега ( Војна на ѕвездите: Будењето на силата) го игра бунтовникот Џејк Пентекост, некогашен надежен пилот на Џегер, чил легендарен татко го дал својот живот за да ја обезбеди победата на човештвото против монструозните „Каиџуи“. Џејк тогаш ја напушта обуката и се вплеткува во криминалното подземје. Но кога уште понезапирлива опасност се заканува да ги уништи нашите градови и да го доведе светот на колена, добива уште една шанса да го следи наследството на татко му заедно со својата отуѓена сестра, Мако Мори ( Ринко Кикучи), која предводи храбра нова генерација пилоти која пораснала во сенката на војната. Додека бараат правда за паднатите, единствена надеж им е да се обединат во глобалната побуна против силите на истребувањето. Џејк е здружен со надарениот пилот Ламберт (Скот Иствуд од Брзи и бесни 8) и 15-годишната хакерка Амара ( Кејли Спејни), откако хероите на Пацифичките Одбранбени сили му станаа единственото семејство што го има.Станувајќи најголема одбранбена сила што некогаш одела по Земјата,ќе започнат авантура од невидени размери. Пацифик Рим: Побуна е во режија на Стивен С. ДеНајт ( Дердевил на Нетфликс, Спартакус на СТАРЗ), а играат и Јинг Тиан, Барн Горман, Адриа Арџона и Чарли Деј.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.