Побрзи од најбрзите

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Побрзи од најбрзите

Филмот ги следи двајцата браќа, крадци на автомобили, коишто патуваат во јужна Франција со цел да откријат нови можности, но, завршуваат вплеткајќи се со големиот локален криминален шеф.

Оригинален наслов: Overdrive
Почеток на филмот: 15.06.2017
Траење на филмот: 99 Минути
Земја / година: FRA/2017
Жанр: Акција, Трилер
Глумци: Ana de Armas, Scott Eastwood, Gaia Weiss
Режија: Antonio Negret
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Ендру и Герет Фостер (Скот Иствуд и Фреди Торп) се крадци чијашто специјалност се луксузни автомобили. Најмени се да го украдат луксузното Бугати 1937, кое што вреди милион евра, па тргнуваат на пат во јужна Франција. Неуспевајќи во нивната задача, нив ги открива Џакомо Мориер (Симон Абкариен), локален кринилен шеф кој го поседува Бугатито. За да им ги поштеди животите, браќата мораат да украдат автомобил од Макс Клемп (Фабиан Волформ), ривалот на Мориер. Тој сака да го украдат за него не било кој автомобил, туку највредниот автомобил, Ферари 250 GTO од 1962 година.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.