Ваијана - Потрага по митскиот остров

Рејтинг

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Видете ги сите коментари
Ваијана - Потрага по митскиот остров

Една млада жена ќе ги користи најзините навигациски таленти за да отплови на легендарен остров. На авантурата ќе и се придружи нејзиниот херој, легендарниот полубог Мауи.

Оригинален наслов: Moana
Почеток на филмот: 24.11.2016
Траење на филмот: 110 Минути
Земја / година: USA/2016
Жанр: Анимиран / цртан, Авантура
Глумци: Auli'i Cravalho, Dwayne Johnson
Режија: Ron Clements, John Musker
Дистрибутер: 2i Film
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 3D
  • Дигитал 2D

Содржина

Главниот лик ќе биде Моана, ентузијаст за пловење по морето, и единствената ќерка на шефот со голем број на луѓе со одлична навигација. Кога на нејзиното семејство им треба нејзината помош, таа тргнува на епско патување. Филмот исто така ќе вклучи полубогови и духови земени од реалната митологија.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.


Коментари на корисници

Видете ги сите коментари

ovagonema, 25.02.2017

dobar film

kolku realno izgleda animacijata vo filmov, karpite drvata moreto.....strashno realno! a pesnata shto ja pee Maui (the Rock) koga veke kje ja cuesh ednash, te goni zasekogash, srekja ytube e tuka

Alison, 02.02.2017

Ana

Crtanot se vika Moana... ne znam od kade go najdovte imeto Vaijana, vo cel crtan devojkata ja vikaat Moana i toa e originalniot naslov... inace odlicna prikazna...

arevilo, 03.01.2017

До кога ќе се дава филмот?