Ла Ла Ленд

Рејтинг

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Ла Ла Ленд

Џез пијанист се заљубува во надежна актерка од Лос Анџелес

Оригинален наслов: La La Land
Почеток на филмот: 05.01.2017
Траење на филмот: 130 Минути
Земја / година: USA/2016
Жанр: Музички, Комедија
Глумци: Emma Stone, Ryan Gosling, John Legend, J.K. Simmons
Режија: Damien Chazelle
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Како што расте успехот кај Миа, надежна актерка која работи како келнерка и ги служи познатите филмски ѕвезди, и Себастијан, џез музичар кој што свири по коктел забави во валкани барови, нивната љубовна врска станува кревка и соништата кои што ги имаат пополека исчезнуваат.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.


Коментари на корисници

dejanivanovski, 18.01.2017

Досада

Филмот е жива досада. Немојте да се зафркнете како мене (особено важи за припадниците на посилниот пол :).