Злато

Рејтинг

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Злато

Несреќниот бизнисмен Кени Велс (Метју Меконахи) се здружува со геологот Мајк Акоста (Едгар Рамирез) за потрага на злато во неоткриените џунгли во Индонезиа.

Оригинален наслов: Gold
Почеток на филмот: 26.01.2017
Траење на филмот: 123 Минути
Земја / година: USA/2016
Жанр: Авантура, Драма, Трилер
Глумци: Bryce Dallas Howard, Matthew McConaughey, Toby Kebbell, Rachael Taylor, Edgar Ramírez
Режија: Stephen Gaghan
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Филмот претставува епска приказна на човековото трагање на американскиот сон. Кени Велс, во очајната потрага по својата среќа, се здружува со геолог и заедно заминуваат на неверојатно патување низ неоткриените џунгли во Индонезија во потрага по злато. Пронаоѓањето злато е тешко, но уште потешко е да го зачуваш од најмоќните луѓе на Вол Стрит. Филмот е инспириран според вистинска приказна.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.