Фердинанд

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Фердинанд

Од режисерот Карлос Сандан, кој ни ги донесе омилените светски хитови “Рио” и “Ледено доба”, доаѓа Фердинанд, филм за големиот бик со уште поголемо срце.

Оригинален наслов: Ferdinand
Почеток на филмот: 21.12.2017
Траење на филмот: 106 Минути
Земја / година: USA/2017
Жанр: Анимиран / цртан, Семеен
Глумци: John Cena, Kate McKinnon, Gina Rodriguez, Daveed Diggs
Режија: Carlos Saldanha
Дистрибутер: MCF MKD Skopje
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

Откако луѓето погрешно го доживуваат како еден развратен ѕвер, Фердинанд го заробуваат и го одведуваат од дома. Одлучен да се врати кон својата фамилија, тој собира тим на крајни спротивности и тргнува на неверојатна авантура. Приказната за Фердинанд докажува дека предрасудите не смеат да постојат и дека не треба да судиме некој бик по неговиот изглед. Гласот на главниот јунак Фердинанд го позајмува актерот Џон Син, а покрај него тука се и Кејт Мек Кинон, Џина Родригес и Ентони Андерсон.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.