Коко и големата тајна

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Коко и големата тајна

Филмот го следи 12 годишниот Мигуел кој открива серија настани кои се однесуваат на стогодишна стара мистерија, настани кои водат кон невообичаен семеен собир.

Оригинален наслов: Coco
Почеток на филмот: 23.11.2017
Траење на филмот: 127 Минути
Земја / година: USA/2017
Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура
Глумци: Alanna Ubach, Benjamin Bratt, Gael García Bernal
Режија: Adrian Molina, Lee Unkrich
Дистрибутер: 2i Film
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 3D
  • Дигитал 2D

Содржина

И покрај постојаната семејна забрана за музика, која веќе трае со генерации, Мигуел сонува за тоа како да постане извонреден музичар како неговиот идол Ернесто Де Ла Круз. Во очајнички обид да го докаже својот талент, Мигуел ќе се најде во фантастичната, шарена Земја на мртвите следејќи го таинствениот ланец на случувања. Попатно се запознава со шармантниот измамник Хектор и тие заедно заминуваат на величенствено патување да ја откријат вистинската приказна за историјата на Мигуеловото семејство.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.