Принцовата страна на приказната

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Принцовата страна на приказната

Три принцези од бајките се наоѓаат себеси заведени од истиот човек, Принцот Шармантен.

Оригинален наслов: Charming
Почеток на филмот: 31.05.2018
Траење на филмот: 83 Минути
Земја / година: CAN, USA/2018
Жанр: Анимиран / цртан, Семеен, Комедија
Глумци: Demi Lovato, Wilmer Valderrama, Sia
Режија: Ross Venokur
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (0)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

„Принцовата страна на приказната“ е анимирана комедија за младиот принц со неодолива привлечност и една девојка која го сака само за неговите пари. Проколнат како дете, принцот Филип Шармантен компулсивно ја запросува секоја жена со која се сретнува, оставајќи љубовна трага кај дамите и заканувачки љубовници кои сакаат да се одмаздат. На крај, таткото на принцот Филип, Кралот Шармантен, му дава на младиот принц ултиматум да ја пронајде вистинската љубов пред неговиот 21-ти роденден или ќе го изгуби своето право на тронот.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.