Истребувач 2049

Рејтинг

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Видете ги сите коментари
Истребувач 2049

Триесет години по настаниот од првиот филм, новиот истребувач, полицаецот К од полицијата од Лос Анџелес (Рајан Гослинг) ја открива долго чуваната тајна што има можност да предизвика хаос во општеството и да стави крај на човештвото. Откритието на К го носи во потрага по Рик Декард (Харисон Форд), бивши полицаец од Лос Анџелес кој што е исчезнат веќе 30 години.

Оригинален наслов: Blade Runner 2049
Почеток на филмот: 05.10.2017
Траење на филмот: 163 Минути
Земја / година: CAN, USA, GBR/2017
Жанр: Научна фантастика
Глумци: Harrison Ford, Ryan Gosling, Ana de Armas, Robin Wright, Jared Leto
Режија: Denis Villeneuve
Дистрибутер: Continental Film doo
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

Триесет години по настаниот од првиот филм, новиот истребувач, полицаецот К од полицијата од Лос Анџелес (Рајан Гослинг) ја открива долго чуваната тајна што има можност да предизвика хаос во општеството и да стави крај на човештвото. Откритието на К го носи во потрага по Рик Декард (Харисон Форд), бивши полицаец од Лос Анџелес кој што е исчезнат веќе 30 години.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.


Коментари на корисници

Видете ги сите коментари

Boko1983, 12.11.2017

Извонреден филм!

Се согласувам потполно и со двата претходни коментари за овој филм, кои го потврдуваат и моето возбудување за време на гледањето како и благодарноста кон режисерот и останатата екипа за супер изработено дело. Од мене 10 ѕвезди!

ovagonema, 31.10.2017

filmov e neverojatno dobro reziran! so ovoj film Denis V. dokazuva deka e opasno dobar reziser. toj samiot izjavi deka saka da bide reziserot na filmov, za nekoj drug da ne go zafrkne. se e odlocno gluma, prikazna, rezija, akcija...... mozebi e malce dolg i ne e za sekogo, ama spored mene ova e remek delo, isto kako i prviot blade runner.

Fici83, 11.10.2017

Ремек-дело

Филмот е вистинско доживување за секој љубител на научна фантастика. Не знам како може некој овде да каже дека е досаден, очигледно се работи за популација помала од 15 години, друго објаснување немам. Јас не трепнав додека го гледав. Не очекував, но стварно ова продолжение е рамо до рамо со оригиналот на Ридли Скот. Денис Вилнев докажува дека не знае да направи лош филм. Рајан Гослинг е подобар актер од Харисон Форд, целата актерска екипа е феноменална, да не зборуваме за Џаред Лето. Ако сте го гледале првиот филм од 1982 и ви се допаднал, тогаш не смеете да го пропуштите ова! Сигурен сум дека ќе влезе во антологија на научна фантастика.

прикажи повеќе прикажи помалку