Возач

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Возач

Откако беше присилен да работи за шефот на мафијата, еден млад возач се вклучува во грабеж осуден на неуспех.

Оригинален наслов: Baby Driver
Почеток на филмот: 24.08.2017
Траење на филмот: 119 Минути
Земја / година: USA/2017
Жанр: Акција, Трилер
Глумци: Ansel Elgort, Lily James, Kevin Spacey, Jon Hamm
Режија: Edgar Wright
Дистрибутер: Continental Film doo
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Еден млад и талентиран возач на автомобили кој го користат за бегство после грабеж (Ансел Елгорт) се потпира на ритамот на музиката што постојано го слуша да биде најдобриот во она што го прави. Откако ќе ја сретне девојката од соништата (Лили Џејмс), Бејби во новиот познаник гледа можност да избега од криминалот. Меѓутоа, откако мафијата (Кевин Спејс) го најмува да работи за него, Бејби мора да се соочи со реалноста - грабеж однапред осуден на пропаст што ќе го загрози неговиот живот, љубов и слобода.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.