Во рамките на љубовта

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Во рамките на љубовта

Оригинален наслов: Në kuadër të dashurisë
Почеток на филмот: 26.10.2023
Земја / година: ALB/2023
Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен
Глумци: Ndriçim Xhepa, Sara Hoxha, Olta Gixhari, Luiz Ejlli, Ylber Bardhi, Luan Jaha, Olta Daku, Roerd Toçe, Besmir Bitraku, Zamira Kita, Sotiraq Bratko, Aleksander Grami, Eni Shehu, Dea Mishel Hoxha, Salsano Rrapi, Myzafer Zifla, Klodiana Keco, Koço Qendro
Режија: Koloreto Cukali
Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Приказната за брачен пар кој е неколку години во брак, кои решаваат да ја прекинат врската без да ги разберат импликациите од оваа разделба за нивните семејства. Одлуката да се разделат ќе ги натера да ги дознаат границите еден на друг и на своите најблиски во ситуации полни со хумор и љубов. Затоа што кога се уште има љубов, ништо не е невозможно.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.