Мрежа од оси

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Мрежа од оси

Оригинален наслов: Wasp Network
Почеток на филмот: 29.10.2020
Траење на филмот: 132 Минути
Земја / година: BEL, FRA, ESP/2019
Жанр: Трилер
Глумци: Ana de Armas, Penélope Cruz, Wagner Moura
Режија: Olivier Assayas
Дистрибутер: MCF MKD Skopje
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Дејствието на овој филм е сместено во Хавана, во раните 90-ти. Кубанскиот пилот Рене Гонзалез краде авион и бега од Куба, оставајќи ги зад себе својата жена и ќерка. Започнува нов живот во Мајами. Неговиот пример го следат и други кубански престапници, креирајќи своја мрежа на известување. Нивната мисија е да се инфилтрираат во насилни организации кои се против Фидел Кастро и кои се одговорни за терористичките напади на островот.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.