Ние

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Ние

По бранувањето на современата култура и поставувањето нов стандард за провокативни, социјално-свесни хорор филмови со своето режисерско деби, БЕГАЈ, оскаровецот и визионер Џордан Пил се враќа со нов оригинален кошмар кој тој го напиша, го режираше и го продуцираше.

Оригинален наслов: Us
Почеток на филмот: 28.03.2019
Земја / година: USA/2019
Жанр: Трилер, Хорор
Глумци: Elisabeth Moss, Lupita Nyong'o, Anna Diop, Yahya Abdul-Mateeen II, Winston Duke
Режија: Jordan Peele
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Поставен во денешно време крај брегот на Северна Калифорнија,филмот НИЕ,со оскаровката Лупита Нјонг’о како Аделаид Вилсон, е приказна за жена која се враќа во својот дом од детството крај плажа со својот сопруг, Гејб, ( Винстон Дјук) и нивните две деца на идиличен летен одмор. Прогонувана од необјаснива и неразјаснета траума од нејзиното минато, измешана со низа морничави случајности, Аделаид чувствува дека нејзината параноја расте додека станува сигурна дека нешто лошо ќе му се случи на нејзиното семејство. По напнатиот ден на плажата со нивните пријатели, Тајлерови, Аделаид и семејството се враќаат во викендичката. Кога се стемнува, Вилсонови здогледуваат четири силуети како се држат за раце пред нивната куќа. НИЕ представува грижливо американско семејство против застрашувачки и опасен противник: нивните злобни двојници. Сценаристот и режисер Пил е и продуцент за неговата Манкипау Продакшн, заедно со Шон МекКитрик, Џејсон Блум и Иан Купер од Манкипау Продакшн.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.