Top Gun: Маверик

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Top Gun: Маверик

Оригинален наслов: Top Gun Maverick
Почеток на филмот: 26.05.2022
Траење на филмот: 131 Минути
Земја / година: USA/2020
Жанр: Акција, Драма
Глумци: Tom Cruise, Miles Teller, Jennifer Connelly, Val Kilmer, Jon Hamm
Режија: Joseph Kosinski
Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.