Тор: Љубов и грмотевица

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Тор: Љубов и грмотевица

Оригинален наслов: Thor: Love and Thunder
Почеток на филмот: 07.07.2022
Земја / година: USA/2022
Жанр: Акција, Авантура, Фантазија
Глумци: Chris Hemsworth, Nathalie Portman, Tessa Thompson, Christian Bale, Chris Pratt
Режија: Taika Waititi
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

Пензионерските денови на Тор се прекинати кога се појавува галактичкиот убиец, познат како Гор Убиец на Богови, кој сака да ги истреби сите богови. За да ја победи заканата, Тор ги регрутира Валкири, Корг и неговата екс девојка Џејн Фостер, која по некое чудо успева да го крене чеканот Мјолнир. Заедно, тргнуваат на космичка авантура да ја откријат тајната на Гор и да го запрат пред да биде предоцна.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.