Кралот лав

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Кралот лав

Најновата продукција на Дизни и режисерот Џон Фавро - "Кралот Лав", ќе не однесе на едно патување во Африканската савана каде се раѓа идниот цар.

Оригинален наслов: The Lion King
Почеток на филмот: 18.07.2019
Траење на филмот: 117 Минути
Земја / година: USA/2019
Жанр: Анимиран / цртан, Авантура, Семеен
Глумци: Donald Glover, Chiwetel Ejiofor, Seth Rogen
Режија: Jon Favreau
Дистрибутер: 2i Film
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 3D
  • Дигитал 2D

Содржина

Симба го обожува својот татко, кралот Муфаса и од срце ја прифаќа неговата царска судбина. Но, не сите во царството го слават изгледот на малиот лав. Скар - братот на Муфаса и поранешен наследник на тронот, има други планови. Борбата за Лавовското земјиште е катастрофална, исполнета со предавства, трагедија и драма, што доведува до прогонство на Симба. Со помош на двајцата нови пријатели, Симба ќе порасне и ќе стане силен лав, за да успее да го врати она што му припаѓа.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.