Изгубениот град

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Изгубениот град

Оригинален наслов: The Lost City
Почеток на филмот: 24.03.2022
Траење на филмот: 112 Минути
Земја / година: USA/2022
Жанр: Акција, Комедија, Романтичен / љубовен
Глумци: Sandra Bullock, Daniel Radcliffe, Channing Tatum, Da'Vine Joy Randolph, Oscar Nuñez
Режија: Aaron Nee, Adam Nee
Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Срамежливата писателка Лорета Сејџ пишува за егзотични места во нејзините популарни новели кои секогаш имаат згоден модел на корицата кој се вика Алан. Додека се на турнеја за книгата, Лорета е киднапирана од ексцентричен милијардер кој се надева дека таа ќе го одведе до изгубеното богатство од нејзината последна приказна. Одлучен да докаже дека може да биде херој и во вистинскиот живот, Алан решава да ја спаси Лорета.

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.