Невидливиот човек

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Невидливиот човек

Тоа што не го гледате може да ве повреди. Добитничката на наградата Еми, Elisabeth Moss, игра во застрашувачка модерна приказна за опсесија инспирирана од култниот монструозен лик на Универзал.

Оригинален наслов: The Invisible Man
Почеток на филмот: 27.02.2020
Земја / година: AUS, USA/2020
Жанр: Трилер, Хорор
Глумци: Elisabeth Moss, Aldis Hodge, Storm Reid, Harriet Dyer, Oliver Jackson-Cohen
Режија: Leigh Whannell
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Заробена во насилна врска која ја контролира богат и брилијантен научник, Сесилија Кас ( Moss) бега среде ноќ и исчезнува, помогната од својата сестра ( Harriet Dyer), нивниот другар од детството ( Aldis Hodge) и неговата ќерка тинејџерка ( Storm Reid). Но кога насилниот бивш на Сесилија ( Oliver Jackson-Cohen) извршува самоубиство и и’ остава голем дел од своето огромно богатство, таа се сомнева дека неговата смрт е измама. По серија морничави случајности кои ќе бидат смртоносни, заканувајќи им се на животите на нејзините сакани, разумот на Сесилија почнува да попушта додека очајнички се обидува да докаже дека ја прогонува некој кој никој не може да го види.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.