Гринч

Гринч

Духовит, емотивен и визуелно заслепувачки, Гринч претставува универзална приказна за магијата на Божиќ и неописливата моќ на оптимизмот.

Оригинален наслов: Dr. Seuss' The Grinch
Почеток на филмот: 22.11.2018
Земја / година: USA/2018
Жанр: Анимиран / цртан, Семеен, Комедија
Режија: Scott Mosier, Yarrow Cheney
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 3D
  • Дигитал 2D

Содржина

Гринч живее осамен живот во една пештера во друштво на своето верно куче Макс. Во пештерата која е опремена со негови пронајдоци и чудни направи, кои би требало да му го олеснат животот, Гринч го троши поголемиот дел од своето време, а жителите на Whovilea ги гледа само кога ќе му фали храна. Се држи на страна и избегнува секаков контакт со другите живи сиштества, но, еднаш годишно, за време на Божиќ, неговите сограѓани со се поголемите, погласните и посветлите прослави, му го отежнуваат преправањето дека они не постојат. Овогодинешната одлука на жителите на Whoville да ја направат новогодишната елка поголема од било кога, е капката која ја прелива чашата, па така Гринч сфаќа дека единствен начин да си обезбеди мир и тишина е да им го украде Божиќ. За да успее во својата цел, тој решава на Бадник да се претвори во Дедо Мраз.

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.


Коментари на корисници

murli55, 29.11.2018

SUPER FILM

SEHR LUSTIGER FILM SCHÖN ZUM ANSCHAUEN LIEBE SOLCHE WEIHNACHTSFILME KINO GEHEN EINFACH GENIESSEN

Thanakorn, 03.12.2018

Bereits jetzt ein Weihnachtsklassiker für Kinder

Bereits jetzt ein Weihnachtsklassiker für Kinder

J_KinoFreak, 05.12.2018

Zauberhaft!

Wirklich niedlich gemacht für Kinder! Aber wir waren 5 Erwachsene ;) Und haben den Film trotzdem toll gemacht! Super niedlich animiert, Grinch einfach auch total niedlich :) war echt lustig, lieb einfach alles war dabei :) Kann ich nur empfehlen, egal ob mit Kind oder ohne ;)