Творецот

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Творецот

Оригинален наслов: The Creator
Почеток на филмот: 28.09.2023
Траење на филмот: 133 Минути
Земја / година: USA/2023
Жанр: Научна фантастика
Глумци: John David Washington, Gemma Chan, Allison Janney, Ken Watanabe, Sturgill Simpson
Режија: Gareth Edwards
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Пост-апокалиптичен трилер за иднината под влијание на војна меѓу луѓето и вештачката интелегенција.

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.