Сенката на шпионот

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Сенката на шпионот

Оригинален наслов: The Courier
Почеток на филмот: 15.04.2021
Траење на филмот: 111 Минути
Земја / година: GBR/2018
Жанр: Трилер, Биографски, Драма
Глумци: Benedict Cumberbatch, Merab Ninidze, Rachel Brosnahan, Jessie Buckley, Angus Wright
Режија: Dominic Cooke
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

„Сенката на шпионот“ ја раскажува вистинската приказна за британскиот бизнисмен кој им има помогнато на МИ6 да се инфилтрира во руската нуклеарна програма за време на Студената војна. Вин и неговиот руски извор, Олег Пенковски пронајдоа важни информации кои помогнаа во завршувањето на Кубанската криза.

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.