Терминатор: Мрачна судбина

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Терминатор: Мрачна судбина

Од 31 октомври во кината пристигнува "Терминатор: Мрачна судбина" кој претставува, како што го најавуваат авторите, продолжение на вториот дел на филмот од 1991 година и кој повторно ќе ја собере старата, добро позната екипа - Арнолд Шварценегер во улога на Терминатор и Линда Хамилтон во улогата на Сара Конор.

Оригинален наслов: Terminator: Dark Fate
Почеток на филмот: 31.10.2019
Земја / година: USA/2019
Жанр: Акција, Научна фантастика
Глумци: Linda Hamilton, Arnold Schwarzenegger, Mackenzie Davis, Natalia Reyes, Gabriel Luna
Режија: Tim Miller
Дистрибутер: MCF MKD Skopje
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Од 31 октомври во кината пристигнува "Терминатор: Мрачна судбина" кој претставува, како што го најавуваат авторите, продолжение на вториот дел на филмот од 1991 година и кој повторно ќе ја собере старата, добро позната екипа - Арнолд Шварценегер во улога на Терминатор и Линда Хамилтон во улогата на Сара Конор.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.