Tenet

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Tenet

Иновативен и до сега најамбициозен акционен блокбастер кој е режиран и напишан од неверојатниот Кристофер Нолан, познат по мега успешните филмови Мементо, трилогијата Бетмен, Данкирк, Инерстелар...Овој филм е еден од најскапите филмови снимени било кога.

Оригинален наслов: Tenet
Почеток на филмот: 24.09.2020
Земја / година: USA, GBR/2020
Жанр: Акција, Драма, Трилер
Глумци: Aaron Taylor-Johnson, Robert Pattinson, Kenneth Branagh, Elizabeth Debicki, John David Washington
Режија: Christopher Nolan
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за целиот свет, главниот лик тргнува низ темниот свет на меѓународна шпионажа, на мисија која ќе се одвива надвор од сите познати временски рамки. Инверзија. Не е патување низ времето.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.