Спенсер

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Спенсер

Оригинален наслов: Spencer
Почеток на филмот: 11.11.2021
Земја / година: DEU, GBR/2021
Жанр: Биографски, Драма, Романтичен / љубовен
Глумци: Kristen Stewart, Timothy Spall, Jack Farthing, Sean Harris, Sally Hawkins
Режија: Pablo Larraín
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

За време на Божиќните празници заедно со кралското семејство на имотот Сандригам во Норфок, Принцезата Дијана решава да го остави Принцот Чарлс.

Сите времиња за почеток

Cineplexx Skopje City Mall
Денес , Сре
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.