Спејс Џем: Ново наследство

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Спејс Џем: Ново наследство

Ѕвездата на НБА, Леброн Џејмс, се здружува со Душко Долгоушко и останатата банда од Looney Tunes во долгоочекуваното продолжение на Space Jam.

Оригинален наслов: Space Jam: A New Legacy
Почеток на филмот: 15.07.2021
Земја / година: USA/2020
Жанр: Акција, Анимација, Комедија
Глумци: LeBron James, Don Cheadle, Khris Davis, Sonequa Martin-Green, Cedric Joe
Режија: Malcolm D. Lee
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Кога кошаркарскиот шампион Леброн Џејмс и неговиот син - кој сонува да биде креатор на видео игри - се заробени во виртуелен простор од одметникот Алг Ритам, Леброн мора да се здружи со Душко Долгоушко, Паторот Дачо, Прасето Гицко и останатата Looney Tunes банда и да ги победат Силеџиите - тимот на Алг Ритам, составен од моќни професионални кошаркари во дигитална верзија. Шашавите цртани ликови ќе се соочат со Силеџиите, во најважниот предизвик во неговиот живот и ќе ја дефинира врската што Леброн и неговиот син ја имаат.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.