Соник: Супер еж 2

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Соник: Супер еж 2

Оригинален наслов: Sonic the Hedgehog 2
Почеток на филмот: 31.03.2022
Земја / година: CAN, USA/2022
Жанр: Акција, Комедија, Авантура
Глумци: Jim Carrey, James Marsden, Tika Sumpter, Natasha Rothwell, Shemar Moore
Режија: Jeff Fowler
Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Откако се сместува во Грин Хилс, Соник сака да докаже дека го има тоа што треба за да биде вистински херој. Неговото херојство е тестирано кога др. Роботник се враќа во неговиот живот со нов партнер, Наклс, во потрага по мистичен смарагд кој уништува цивилизации. Соник се здружува со Тејлс, неговиот партнер и заедно тргнуваат на пат околу светот за да го најдат смарагдот пред да падне каменот во погрешни раце.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.