Облакодер

Облакодер

Светската икона Двејн Џонсон ја предводи актерската екипа на Облакодер на Леџендари како бивш водач на тим на ФБИ за спасување заложници и воен ветеран на САД Вил Соер.

Оригинален наслов: Skyscraper
Почеток на филмот: 12.07.2018
Траење на филмот: 104 Минути
Земја / година: USA/2018
Жанр: Акција, Трилер
Глумци: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Pablo Schreiber, Byron Mann
Режија: Rawson Marshall Thurber
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 3D

Содржина

Светската икона Двејн Џонсон ја предводи актерската екипа на Облакодер на Леџендари како бивш водач на тим на ФБИ за спасување заложници и воен ветеран на САД Вил Соер, кој сега проценува безбедност на облакодери. На задача во Кина открива дека највисоката, најбезбедната зграда на светот одеднаш се пали и тој е обвинет за тоа. Како баран човек во бегство, Вил мора да ги открие одговорните, да си го исчисти името и некако да си го спаси семејството кое е заробено во зградата... над линијата на огнот. Напишан и режиран од Росон Маршал Тарбер (Тајни Агенти, Ние сме Милерови), 3Д акциониот трилер е продуциран од Бо Флин (Сан АНдреас, Чувари на плажа), Џонсон, Тарбер и Хирам Гарсија (Сан Андреас, Тајни Агенти). Извршни продуценти на Облакодер се Дени Гарсија (Чувари на плажа, Играчи), Венди Џејкобсон (Сан Андреас), Ерик МекЛеод (Конг: Островот на черепите, серијата Пирати од Карибите) и Ерик Хедајат (Големиот Кинески Ѕид, Вистински челик).

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.