Венчавка за умирање

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Венчавка за умирање

Оригинален наслов: Shotgun Wedding
Почеток на филмот: 29.12.2022
Земја / година: USA/2022
Жанр: Романтичен / љубовен, Акција, Комедија
Глумци: Jennifer Lopez, Josh Duhamel, Sônia Braga, Jennifer Coolidge, Lenny Kravitz
Режија: Jason Moore
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Екстравагантната венчавка на еден пар е нападната од криминалци. Додека се обидуваат да ги спасат своите гости, Дарси(Џеј Ло) и Том (Џош Духамел) откриваат повторно како се заљубиле.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.