Вресок 6

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Вресок 6

Оригинален наслов: Scream VI
Почеток на филмот: 09.03.2023
Земја / година: USA/2023
Жанр: Хорор, Мистерија, Трилер
Глумци: Melissa Barrera, Jenna Ortega, Courteney Cox, Jasmin Savoy Brown, Mason Gooding, Hayden Panettiere
Режија: Matt Bettinelli-Olpin,Tyler Gillett
Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Во ова продолжение, преживеаните од убивањата на Ghostface го напуштаат Вудсборо за нов почеток во Њујорк.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.