Вресок 5

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Вресок 5

Оригинален наслов: Scream
Почеток на филмот: 13.01.2022
Траење на филмот: 114 Минути
Земја / година: USA/2021
Жанр: Хорор
Глумци: Neve Campbell, Courteney Cox, David Arquette, Melissa Barrera, Mason Gooding
Режија: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

25 години по убиствата во Вудсборо, нов сериски убиец испливува на површина и Сидни Прескот мора повторно да се врати и да ја открие вистината.

Сите времиња за почеток

Cineplexx Skopje City Mall
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.