CARLOS: The Santana Journey Global Premiere

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

CARLOS: The Santana Journey Global Premiere

Оригинален наслов: CARLOS: The Santana Journey Global Premiere
Почеток на филмот: 23.09.2023
Земја / година: USA/2022
Жанр: Документарен
Глумци: Carlos Santana
Режија: Rudy Valdez
Дистрибутер: Trafalgar Releasing
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Прославете го животот на една од најголемите музички икони на овој специјален настан, Погледнете го новиот филм КАРЛОС, со ексклузивно интро од режисерот Руди Валдез и Карлос Сантана. На 5 години, во неговото Мексико, научил да свири виолина. На 8 години се заљубил во гитарата. На 14 години ги развивал своите вештини како уличен изведувач. По неколку години го основа својот прв бенд, На само 22 години, пред да го издаде својот прв албум, Карлос станува најголемото откритие на Вудсток, свирејќи на втората вечер на фестивалот, на 16 август 1969. Музичка легенда, со 50 годишна кариера, 10 Греми награди, Сантана продолжува да биде светската сензација. Тој успешно спојува џез, блуз, и Маријачи звукот со рокенрол и ја буди конекцијата со нашите најдлабоки емоции. Електричниот документарец, користи нови интервјуа со Сантана и неговото семејство, заедно со неверојатни снимки кои се досега невидени, вклучувајќи и домашни видеа од Сантана, снимки од концертите и снимки од позади сцената. Руди Валдез креира еден интимен, богат документарен филм за човекот чиј звук фрла магија на фановите.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.