Roger Waters Us + Them

Roger Waters  Us + Them

Роџер Вотерс, коосновач, креативна сила и текстописецот зад "Пинк Флојд" го претстави својот долго очекуван филм "Us + Them", дело кое содржи најмодерна визуелна продукција и звук кој го одзема здивот во овој нестварен филмски настан.

Оригинален наслов: Roger Waters Us + Them
Почеток на филмот: 02.10.2019
Траење на филмот: 235 Минути
Земја / година: USA/2017
Жанр: Мјузикл
Глумци: Roger Waters
Режија: Sean Evans
Дистрибутер: Trafalgar Releasing
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Роџер Вотерс, коосновач, креативна сила и текстописецот зад "Пинк Флојд" го претстави својот долго очекуван филм "Us + Them", дело кое содржи најмодерна визуелна продукција и звук кој го одзема здивот во овој нестварен филмски настан. Филмот е снимен во Амстердам на европско тло, дел од неговата турнеја во 2017 - 2018 година "Us + Them", каде што изведбата на Вотерс беше видена од повеќе од два милиони аудиториум ширум светот. Филмот содржи песни од неговите легендарни албуми Pink Floyd (The Dark Side of the Moon, The Wall, Animals, Wish You Were Here) како и од неговиот последен албум – “Is This The Life We Really Want?“ Вотерс уште еднаш соработува со Шон Еванс, визионерскиот директор на високо рангираниот филм, Roger Waters The Wall, за да го испорача овој креативен пионерски филм кој инспирира со својата моќна музика и порака за човековите права, слобода и љубов.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.