Roger Waters Live – This Is Not A Drill – Live From Prague

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Roger Waters Live – This Is Not A Drill – Live From Prague

Оригинален наслов: Roger Waters Live – This Is Not A Drill – Live From Prague
Почеток на филмот: 25.05.2023
Траење на филмот: 180 Минути
Земја / година: USA/2023
Жанр: Концерт во живо, Музички
Дистрибутер: Trafalgar Releasing
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • HD сателитски пренос во живо

Содржина

На 25 мај, Роџер Вотерс во живо од Прага ја започнува својата проштална турнеја наречена This is not a drill. На овој концерт, тој ќе ја изведе премиерно својата нова песна "The Bar" а ќе испее и 20 песни од Pink Floyd. На сцена ќе му се придружат и Jonathan Wilson, Dave Kilminster, Jon Carin, Gus Seyffert, Robert Walter, Joey Waronker, Shanay Johnson, Amanda Belair и Seamus Blake. Концертот во живо ќе биде пренесуван во кино салите низ цел свет.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.