Ренфилд

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Ренфилд

Оригинален наслов: Renfield
Почеток на филмот: 13.04.2023
Земја / година: USA/2023
Жанр: Комедија, Фантазија, Хорор
Глумци: Nicolas Cage, Nicholas Hoult, Awkwafina, Ben Schwartz, Adrian Martinez
Режија: Chris McKay
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Р.М. Ренфилд (Николас Хoлт) одлучува да ја напушти својата повеќевековна работа како служител на грофот Дракула (Николас Кејџ). Тој наоѓа нова можност за живот во денешниот Њу Орлеанс кога ќе се заљуби во жестока, но постојано агресивна сообраќајна полицајка по име Ребека Квинси (Авквафина).

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.