Трка за слава: Ауди против Ланчија

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Трка за слава: Ауди против Ланчија

Оригинален наслов: Race for Glory: Audi vs. Lancia
Почеток на филмот: 22.02.2024
Траење на филмот: 109 Минути
Земја / година: ITA, GBR/2024
Жанр: Биографски, Драма, Спортски филм
Глумци: Daniel Brühl, Riccardo Scamarcio, Katie Clarkson-Hill, Volker Bruch, Esther Garrel, Bruno Gouery, Carlotta Verny
Режија: Stefano Mordini
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Инспириран од вистински настани што се случија за време на жестокото ривалство помеѓу Германија (Ауди) и Италија (Ланча) на Светското првенство во рели во 1983 година.

Сите времиња за почеток

Cineplexx Skopje City Mall
Денес , Вто
Утре, Сре
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.