Кралица на купони

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Кралица на купони

Оригинален наслов: Queenpins
Почеток на филмот: 09.09.2021
Земја / година: USA/2021
Жанр: Комедија
Глумци: Kristen Bell, Kirby Howell-Baptiste, Vince Vaughn, Paul Walter Hauser
Режија: Aron Gaudet, Gita Pullapilly
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Исфрустрирана домаќинка и нејзината најдобра другарка смислуваат нелегална шема со купони со кои проневеруваат милиони долари од корпорации. Едно неверојатно дуо е решено да ги запре девојките во нивниот нелегален бизнис - вработен во пошта и одговорен офицер за надомест на штети.

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.