Егзорцизмот на папата

Егзорцизмот на папата

Оригинален наслов: The Pope's Exorcist
Почеток на филмот: 06.04.2023
Земја / година: USA/2023
Жанр: Хорор, Биографски, Трилер
Глумци: Russell Crowe, Franco Nero, Daniel Zovatto, Alex Essoe, Cornell S. John
Режија: Julius Avery
Дистрибутер: Con Film doo
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Инспирирано според вистинските записи на главниот егзорцист на Папата, Отец Габриеле Аморт, Егзорцизмот на папата го следи Аморт додека ја истражува застрашувачката опседнатост на младо момче и случајно открива повеќевековна тајна што Ватикан очајно се труди да ја скрие.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.