Свиња

Свиња

Оригинален наслов: Pig
Почеток на филмот: 28.10.2021
Траење на филмот: 92 Минути
Земја / година: GBR/2021
Жанр: Драма
Глумци: Nicolas Cage, Alex Wolff, Adam Arkin
Режија: Michael Sarnoski
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Собирач на тартуфи кој живее сам во дивината на Орегон мора да се наврати кон своето минато во Портланд за да си го најде омиленото прасе кое душка тартуфи а кое било киднапирано.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.