Гробишта за миленичиња

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Гробишта за миленичиња

Филмот го прати доктор Луис Крид, кој по преселбата од Бостон во Мејн, со својата жена Рејчел и нивните две деца, открива мистериозна гробница скриена длабоко во шумата во близина на нивниот нов дом.

Оригинален наслов: Pet Sematary
Почеток на филмот: 09.05.2019
Земја / година: USA/2019
Жанр: Хорор
Глумци: Jason Clarke, John Lithgow, Amy Seimetz
Режија: Kevin Kölsch, Dennis Widmyer
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Филмот го прати доктор Луис Крид, кој по преселбата од Бостон во Мејн, со својата жена Рејчел и нивните две деца, открива мистериозна гробница скриена длабоко во шумата во близина на нивниот нов дом.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.