Операција Фортун: Измама на векот

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Операција Фортун: Измама на векот

Оригинален наслов: Operation Fortune
Почеток на филмот: 05.01.2023
Траење на филмот: 114 Минути
Земја / година: CHN, USA/2022
Жанр: Акција
Глумци: Jason Statham, Hugh Grant, Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Cary Elwes
Режија: Guy Ritchie
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Специјалниот агент Орсон Фортун и неовиот тим на оперативци регрутираат голема холивудска ѕвезда за да им помогне во нивната тајна мисија да ја спречат продажбата на смртоносно ново оружје кое ќе го измести светскиот поредок.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.